Odvodnění střechy

Krolan > Odvodnění střechy
Nabídka okapových systémů

Pozink

Galvanicky pozinkovaná ocel je všeobecně nejznámější a nejrozšířenější materiál díky její nízké pořizovací ceně. Jeho nevýhodou oproti mědi a titanzinku je kratší životnost (koroze). Z tohoto důvodu je nutná povrchová ochrana, což v konečném důsledku zvyšuje jeho cenu.

titanzinek

Základ materiálu tvoří čistý zinek 99,995 % legovaný příměsí mědi a titanu. Tvorba přirozené ochranné vrstvy – patiny způsobuje, že okapové systémy splňují svůj úkol desetiletí bez nutnosti ochranných nátěrů. Všechny položky okapového systému jsou dodávané ve standardním ,,lesklo-válcovaném,, provedení. Při takzvaném ,,předzvětrání,, je už ve výrobě vytvořena na povrchu velmi atraktivní patina, která by se jinak působením povětrnostních vlivů vytvořila až po delší době.

měď

Jeden z ušlechtilých kovů s nejbohatší historií v oblasti použití při pokrývání střech. Již od pradávna byla měď upřednostňována při pokrývání kostelů a církevních budov. V současnosti patří měděný okapový systém mezi oblíbené zejména pro vysokou životnost zabezpečenou tvorbou samoobnovitelné patiny.

lakovaný pozink

Materiál pozink barvený je dalším vývojovým prvkem v ocelářském průmyslu se zaměřením na antikorozní ochranu a přizpůsobení se současným požadavkům ve stavebnictví. Komponenty okapového systému jsou povrchově upraveny práškováním podle norem OLI. Povrchová úprava se provádí nanášením polyuretanu v tloušťce zhruba 25 mikrometrů z obou stran. Následuje lakování, které materiálu dodá povrchovou tvrdost.

lakovaný hliník

Hliníkové komponenty jsou lehké, takže příliš nezatíží konstrukci střechy, mají dlouhou životnost a jsou prakticky bezúdržbové, protože hliník nekoroduje. Povrchová úprava v různých odstínech zvyšuje estetickou hodnotu a dodává další stupeň ochrany.

nerez

Nerez je vysoce kvalitní nerezivějící ocel. Zařazuje se k pevným, dobře tvarovatelným materiálům a je vzhledově stálá. Práce s tímto materiálem je možná i při nízkých teplotách, protože není křehký a neláme se jako jiné materiály. V architektuře a stavitelství se používá nerez nejen pro její estetičnost, ale hlavně kvůli dlouhodobé životnosti, protože odolává  korozi a je ekologicky nezávadný.